Menu główne

W galerii:

kategoria: Tunezja 6-13 IX 2005 fotka nr: 10

Ruiny łaźni

Brydż

W dziale brydż znajdziesz "abc brydża", konwencje brydżowe, tabele wyników i IMP, kalkulator rozkładów i rachunek prawdopodobieństwa w brydżu. Zapraszam!

Rozmaitości

Strona jest ciągle ulepszana - aktualnie pracuje nad oskryptowaniem, nie mogę zaniedbać też grafiki i treści, priorytetem dla mnie jest dział brydż. Dziękuję za wszystkie uwagi.

Aktualności

Dopadli mnie

Dodany: 22.11.2007, 08:43

Poborcy podatkowiNiestety polski system prawny, składający się z samych obostrzeń, zezwoleń, nakazów, prikazów, koncesji itp. zmusił mnie w końcu, abym osobiście pofatygował się do ratusza - oczywiście całość jest tak zmyślnie urządzona, że w ratuszu są kolejki (pewnie po to, aby obywatel nie załatwił sprawy w 5 minut unikając odpowiedzialności) i za wszystko trzeba płacić. Nie miałem żadnych szans - czekali z tyłu, nawet nie zdążyłem wysiąść z samochodu - równolegle wypisali mandaty kilku innym kierowcom.

Parking przy ratuszu na 20 miejscParking przed ratuszem w mieście o populacji prawie 200 tysięcy mieszkańców liczy sobie 20 miejsc. Słownie: dwadzieścia. To też jest celowe, gdyż na kierowców, próbujących np. tak jak ja złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na większą spłuczkę klozetową już czeka policja, straż miejska oraz straż postojowa - te wszystkie służby świetnie ze sobą współpracują jeśli chodzi o wystawianie mandatów i ściąganie opłat za "parking", jednak są kompletnie bezradne w wypadku dewastacji mienia albo zwykłego srania na trawnik.

Który to już mandat w tym roku? 20-ty? 30-sty? Ściga mnie policja, straż miejska, zarząd dróg i mostów, straż leśna - każdy dopomina się o swoją dolę. W tym kraju system łupienia kierowców został opanowany do perfekcji - zaczyna się od akcyzy przy kupnie, potem mamy rejestrację, podatek ekologiczny, obowiązkowe ubezpieczenie z podatkiem, ponad 60% ceny paliwa to podatki, obowiązkowe badania techniczne, fotoradary na osiedlowych uliczkach, płatne parkingi chociaż parkujesz na koślawym chodniku - kończy się na podatku za złomowanie. Może jak wszyscy stąd wyjadą, to władza zrozumie, że obywatela trzeba wspierać a nie okradać, ale wtedy będzie już za późno. Pozdrawiam.

komentarze [0] skomentuj

Naskrobał: Pilsener


Powrót

Copyright © by Pilsener, mail: lp.pw@kereneslip wizyt: 5/82/197/297330/1792743