Menu główne

W galerii:

kategoria: Wesele 25-26 VIII 2007 fotka nr: 8

W końcu demoniczne "Yes Yes Yes"!

Brydż

W dziale brydż znajdziesz "abc brydża", konwencje brydżowe, tabele wyników i IMP, kalkulator rozkładów i rachunek prawdopodobieństwa w brydżu. Zapraszam!

Rozmaitości

Strona jest ciągle ulepszana - aktualnie pracuje nad oskryptowaniem, nie mogę zaniedbać też grafiki i treści, priorytetem dla mnie jest dział brydż. Dziękuję za wszystkie uwagi.

Aktualności

Nowe podatki wyjdą nam na plus?

Dodany: 12.06.2008, 21:44

nowe podatkiOstatnio w gospodarce nie dzieje się zbyt dobrze - giełda spada, a inflacja i wysokie stopy procentowe poważnie uszczuplają nasze realne dochody - pomimo tego, że moja płaca niby w ciągu ostatnich 5-ciu lat wzrosła, mogę dziś kupić mniej niż 5 lat temu - znacznie podskoczyły mi też raty kredytów, a o szalejących cenach żywności czy benzyny wolę nawet nie mówić - to wszystko MUSI odbić się na gospodarce, choć politycy twierdzą co innego. W tym roku wzrost gospodarczy będzie jeszcze duży, ale pamiętajmy, że to dane historyczne - czeka nas kilka lat chudych, być może nawet wzrost bezrobocia, zaciskanie pasa etc.

Dobija polityka kolejnego rządu, który zamiast szukać oszczędności w sektorze publicznym coraz głębiej sięga do kieszeni podatnika. Od 2010 roku podatek od dochodu wzrośnie o 1% - pretekstem są wydatki na NFZ, które choć wzrosły w ciągu ostatnich 5-ciu lat o 70% ani trochę nie poprawiły sytuacji służby zdrowia. O 70% ma wzrosnąć akcyza na autogaz, co dotknie głównie najbiedniejszych, o 18% (zamiast planowanych 15) akcyza na wyroby tytoniowe. Co w zamian? Autostrady? Pff... Planowany jest wzrost podatków od środków transportu i jeszcze x innych pomysłów, jak podatnika udupić.

W ten weekend jadę do Węgorzewa - jest to jedno z moich ulubionych miast w regionie, oczywiście jadę pograć w brydża Ostatnio albo nie mam czasu nigdzie jeździć, albo brakuje odrobiny szczęścia, by stanąć na podium - może teraz będzie inaczej.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uciskanych podatników

komentarze [0] skomentuj

Naskrobał: Pilsener


Powrót

Copyright © by Pilsener, mail: lp.pw@kereneslip wizyt: 3/68/211/286432/1705179